Bus Kamper/Kamper VAN - czy warto?

Bus Kamper/ Kamper VAN - czy warto?

VW T6 Kamper Van Dach

W naszym kraju coraz popularniejsze staje się zjawisko caravaningu. Smak wolności, który niesie ze sobą swoboda przemieszczania się i brak zmartwień o miejsce do spania sukcesywnie fascynuje coraz większą liczbę Polaków. Co jednak gdy nie stać nas na kampera? Co jeśli chcemy spróbować a nie do końca interesuje nas inwestycja w kampera, który jest pojazdem pełniącym wyłącznie jedną funkcję? W tym miejscu pojawiają się auta o mniejszych gabarytach, tzw. bus kampery / kamper vany.

Oczywiście zwykłe kampery są jednostkami o większej powierzchni wewnętrznej i brak wspomnienia o tym fakcie byłoby absolutnie nieakceptowalne. Akceptując jednak fakt mniejszej przestrzeni wewnątrz pojazdu możemy zostać zaskoczeni zestawem pozytywnych cech jakie niesie ze sobą wybór kamper busa.

Mniejsze gabaryty bus kamperów umożliwiają im swobodne parkowanie w mieście. Mniejsze gabaryty to również mniejsza waga i co za tym idzie spalanie (nawet 8l/100km!). Dodatkowo zapłacimy mniej za przejazd na autostradzie czy wjazd na prom.

Bus Kamper - auto multifunkcyjne

Bus przerobiony na kampera przy odpowiednim zaprojektowaniu pozostaje nadal pojazdem multifunkcyjnym. W wakacje posłuży nam za kampera a w okresie kiedy nie wyjeżdżamy wrócić do stanu auta użytkowego. Zamiast tradycyjnej zabudowy możemy się zdecydować na kamper boxy, które bez problemu poza sezonem można wyciągnąć z busa.

Bus Kamper – cena

Cena bus kampera jest mocno zależna od sytuacji w jakiej jesteśmy i na czym nam zależy. Oczywiście trzeba zaznaczyć jasno, że cena bus kampera będzie niższa niż cena zwykłego kampera. Przygotowanie bus kampera jest mocno zależne od naszych potrzeb. Jeżeli ktoś już posiada busa i chce go zmienić w kampera to tak naprawdę ponosi wyłącznie koszt np. montowania dachu, kamper boxa czy np. montażu webasto. Ceny używanych busów zaczynają się już od 40 tys. i nie mówimy o autach starszych niż 8-10 lat, co również nie jest jakąś wielką inwestycją.

Trzeba pamiętać również, że nawet decydując się przerabiać używanego już busa na kampera – wszystkie elementy nowego wyposażenia takie jak dach, webasto, kamper box są to elementy nowe. Przy odpowiednim montażu i wykonaniu, na co szczególną uwagę nakłada nasza firma, taki zestaw służyć nam będzie latami. Trudno to powiedzieć o klasycznych kamperach, które już kilkoletnie potrafią być kopalnią usterek, skutecznie utrudniających radość z podróżowania.